.

"שעה עוזרת"

תכנית ערב פסח תש"פ

אל תעשי את זה לבד! בואי נעשה פסח יחד, את ואני!

ערב פסח הוא תקופה עמוסה, רוויה בעמל שבסופו ליל הסדר, חג מרומם ואביב בנשמה. 

כדי לחוש את השמחה ואת החרות אנחנו טורחות הרבה - ומסכימות להתאמץ, לו רק יכולנו למנוע את הלחץ ולוודא שהכל נעשה בסבלנות, ללא גערות, ללא ביקורת, באופן שמנחיל ערכים לילדים שלנו ובצורה שמאחדת את המשפחה שלנו ולא גורמת לנו לצעוק זה על זה.

את מסתכלת על לוח השנה קדימה ומגלה שאמנם על גבי הנייר יש לך חודשיים וחצי עד פסח, אבל באמת יש בערך שעה ביום שאת יכולה להקדיש לקניות ולסדר ולניקיון עד ראש חודש ומראש חודש תוכלי, בעזרת קיצוץ משמעותי בשעות השינה שלך, להקדיש עוד שלוש שעות כל יום. כמה זה בסך הכל? נוריד את שישישבת - מדובר בקצת יותר מחמישים שעות שצריכות להספיק לכל העבודה!! כולל בישולים!! כולל הכשרות!! כולל המטבח וכולל ה- כל!!

פתאם מתברר לנו כמה הרבה מונח לנו על הכתפיים ואיזה תענוג זה יהיה לבצע את כל המוטל עלינו בזריזות, מכל הלב, בתשומת לב, ביראת שמים, בטוב לבב! 

איך תקבלי מקסימום עזרה ב"שעה עוזרת"?

מסר יום ראשון בערב 

יום ראשון, שבוע מתחיל!

מה את מתכננת להספיק השבוע? בכל יום ראשון נחשוב קדימה, אשתף אותך בתכניות שלי לגבי השבוע - ואתן לך מהכלים שבעזרתם אני מתכננת ומה צריך לעשות כדי שהתכנון גם יעבוד לנו, ובעזרת ד' יצא לפועל. 

מייל חיזוק באמצע שבוע

את יודעת מה את צריכה לעשות, יש לך רשימה ותכנית מצוינת  - אבל אין כוח! אין! 

עכשיו תגלי את העצמה של המילים הנכונות שמזרימות בעורקייך מרץ ושמחה, מעניקות משמעות לעמל שלך ומעודדות אותך לאזור עוז, ולעשות עוד משהו, ואחר כך עוד משהו, ואז לשמוח עם מה שביצעת וחוזר חלילה - במחול.

מתחילים עם ערב פורים-פסח אבל ממשיכים גם אחרי החג! מסיימים בשבוע של לג בעומר עם מסרים של שמירה על הסדר ועל הארגון שיצרת לך בערב פסח.  

תכנים שאפשר להדפיס והתאמה לחסימות 

הרעיונות, השיתופים, התובנות והכלים שאחלוק איתך השנה יגיעו בכתב. חומר כתוב שאפשר להדפיס, שאפשר לקרוא צ'יק צ'ק ולהתמלא באנרגיה, שגורם לך לחייך מול המסך ולקום כדי ליישם את מה שקראת - מיד! 

הכוונה שלי היא לתת לך את המידע בדרך הכי נוחה לך גם אם מבחינתי מדובר על סיכון מסוים - שכן את החומרים הכתובים קל מאד להעביר הלאה, אבל אני סומכת עליך שתשמרי על הזכויות שלי, ושהרישום לתכנית הוא אישי ובלעדי, סגרנו?! 

התכנים

איך לתכנן? ומה עושים כשיש בלת"מים שמשבשים את כל התכניות לגמרי?

כל הטיפים לסדר ארונות, לארגן את המטבח, לשים צעצועים ומשחקים במקום וליצור אחסון מתוחכם

איך לבקש עזרה ואיך לקבל עזרה  - מהבעל, מהילדים, מהעוזרת ומה הכי כדאי לבקש מהם ומתי וגם כמה ואיך והאם לתגמל 

טיפים מיוחדים לאימהות שעובדות עד הרגע האחרון, שסדר היום שלהן עמוס גם ככה, ושמתמודדות עם ה"שוטף" כמו התארגנות לשבת כל שבת יחד עם ביעור החמץ 

למי ששואפת ל"סדר עולמי חדש" - ניירת, מזכרות, וגם מה זורקים ואיך נפרדים מהדברים המיותרים?

לקראת פסח אנחנו קונים הרבה - גם בגדים, גם חומרים ניקוי, גם מלבישים את הבית וגם מזון. איך מתנהלים מבחינת התקציב?

בישולים לחג ולערב החג

מתנות ופינוקים

סדר שנשאר גם אחרי פסח

נקיון שקל לשמור עליו

היי יעל, בזכות תכנית פסח שלך לא רק שאירחתי את גיסתי מחו"ל עם חמישת הילדים, אלא גם רקמתי כריות לליל הסדר, פעם ראשונה שאני עושה פסח בבית ואיזה פסח זה היה! מדהים!  

חפצי, אדריכלית מירושלים

יעל! תוך כדי הסדר לפסח, זרקתי את כל הבגדים שאני שומרת מאז שאני נערה, נפרדתי מבלגן של שנים, איזה אושר!

חנה, ביתר 

אין עליך, לא היה לנו ערב פסח כייפי כזה מעולם. הילדים שיתפו פעולה לאורך כל הדרך וגולת הכותרת הייתה קישוט שולחן החג בחגיגיות מיוחדת - תודה על תכנית מצוינת, פרקטית וישימה.

עינת, רמת השרון 

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.